Satelitná technika

 

Ktorý satelit je pre Vás najvhodnejší?


Súčasna satelitná technika pre príjem družicového signálu za účelom kvalitného digitálneho príjmu televízneho, rádiového vysielania alebo prenosu dát (Internet) poskytuje takmer neobmedzené možnosti prístupu k informáciám, k zábave či interaktívnej komunikácii. Pred samotnou investíciou do satelitného kompletu a príslušenstva je preto potrebné zvážiť svoje nároky, želania a mať predstavu o celkovom množstve vynaložených finančných prostriedkov.Ponuka satelitných kompletov a príslušenstva na slovenskom trhu je bohatá a dostatočne rôznorodá aby uspokojila nároky aj tých najnáročnejších zákazníkov. Z tohoto dôvodu skôr ako pristúpim k samotnej dodávke a montáži satelitného kompletu a príslušenstva uprednostňujem konzultáciu so zákazníkom. Spoločne vyhodnotím Vaše predstavy a želania ohľadom výberu vhodného zariadenia /satelitný komplet, televízny alebo rádiový prijímač, káblové rozvody od paraboly do interiéru atď.../ a televíznej ponuky programov  na základe ktorých, Vám vypracujem konečnú ponuku na dodávku vhodného satelitného kompletu, príslušenstva a samozrejme TV dekódovacej karty (môže ich byť aj viac).Pre bezchybný a kvalitný príjem Vami vybraných televíznych (ale aj rádiových staníc) je potrebné aby ste mali orientačnú predstavu o možnostiach satelitných kompletov a príslušenstva a preto prečítajte si následovne tipy, ktoré môžu ovplyvniť Vaše rozhodnutie:

1 Dekódovacia karta /Statická parabola

Jednoduchý digitálny satelitný komplet s možnosťou zapojenia jednej dekódovacej karty pre príjem slovenských, českých a niekoľko desiatok zahraničných televíznych staníc vrátane rádií a to bez akýchkoľvek pravidelných poplatkov. Satelitný komplet pre príjem digitálneho signálu môže umožniť pripojiť nezávisle najviac dva televízne prijímače bez nutnosti dodatočných nákladov. Parabola (satelitný tanier) je statická, to znamená, že je možné prijímať digitálny televízny signál iba z  jednej vysielacej družice.

1 a viac Dekódovacia karta /Dynamická parabola

Jednoduchý digitálny satelitný komplet s možnosťou zapojenia jednej, alebo viacerých dekódovacích kariet pre príjem slovenských, českých a niekoľko stoviek až tisícok zahraničných televíznych staníc vrátane rádií a to bez akýchkoľvek pravidelných poplatkov. Satelitný komplet pre príjem digitálneho signálu môže umožniť pripojiť nezávisle najviac dva televízne prijímače bez nutnosti dodatočných nákladov. Parabola (satelitný tanier) je dynamicky polohovateľná pomocou motora, a to znamená, že je možné prijímať digitálny televízny signál z viacerých vysielacích družíc. Cenu paraboly okrem iného ovplyvňuje napríklad aj rýchlosť otáčania motorom, čo má priamy vplyv na "akčnosť" prepínania televíznych programov vysielaných rôznymi družicami.

Dynamická parabola /Materiály /Prídavné funkcie

Digitálny satelitný komplet vyššej triedy umožňuje  využívanie viacerých dekódovacích kariet pre príjem slovenských, českých a niekoľko stoviek až tisícok zahraničných televíznych staníc vrátane rádií a to bez akýchkoľvek pravidelných poplatkov. Pripojenie externého hard disku (HDD) na ktorý je možné "nahrávať" filmy a obľúbené TV programy. Satelitný komplet pre príjem digitálneho signálu môže umožniť pripojiť viacero televíznych prijímačov bez nutnosti dodatočných nákladov. Parabola (satelitný tanier) je dynamicky polohovateľná pomocou motora, a to znamená, že je možné prijímať digitálny televízny signál z viacerých vysielacích družíc. Cenu satelitné kompletu okrem iného ovplyvňuje napríklad aj rýchlosť otáčania motorom, čo má priamy vplyv na rýchlosť prepínania televíznych programov vysielaných rôznymi družicami. Potom je to kvalita materiálu z ktorého je parabola zhotovená (hliníková zliatina, plast, povrchová úprava a podobne). Nezanedbateľným faktom je aj predĺžená záručná lehota poskytovaná výrobcom.

HDTV Satelitné komplety

HDTV digitálne satelitné komplety pre príjem televíznych programov vysielaných vo vysokom rozlíšení. Programy vysielané v kvalite HDTV poskytujú nadštandardný zážitok zo sledovania filmov, rozprávok, športových podujatí. Pre používanie HDTV satelitného kompletu je potrebné používať HDTV televízor.


 
TOPlist